Rondcruisen in Kos
In de zomer van 2016 brachten we onze zomervakantie door in Kos. Het hotel waar we verbleven, het Blue Lagoon Resort (*****), is gelegen in Lambi. Dit op ongeveer een uurtje rijden van de luchthaven Kos-Hippocrates.
Met verschillende bars, zwembaden (met swim-up bars), themarestaurants én een zeer goede all-inclusiveformule is dit hotel een absolute aanrader. Voor al wie afreist met kinderen: het hotel heeft een apart complex met verschillende glijbanen. Ook hier is de all-inclusiveformule geldig en zijn er ’s middags pannenkoeken en andere zoetigheden te verkrijgen.
Kos stad
Voor al wie niet graag een hele dag op zijn luie strandstoel ligt, raden we jullie aan om een bezoek te brengen aan het stadscentrum van Kos. Vanaf het hotel wandel je een 40-tal minuten tot het historisch centrum. Aan het hotel heeft u de mogelijkheid om fietsen te huren.
Wandel ’s avonds langs de haven en fotografeer één van de vele prachtig verlichte boten die in de haven aangemeerd liggen. Kuier door de smalle steegjes en koop wat leuke souvenirtjes in de vele shops.
Fiets VS scooter
Graag een actieve dag of liever relaxed gas geven? Aan u de keuze! In het stadscentrum heeft u de mogelijkheid om (relatief goedkoop) een fiets of scooter te huren. Bent u een niet geoefend fietser en mocht u interesse hebben om het binnenland te gaan verkennen, neem dan zeker een scooter.
Hoewel alles er vlak uitziet, zijn er verschillende heuvels en bergen waar menig wielertoerist zich op vastbijt.
Ontdekkingstocht
Plan vooraf zeker geen routes, maar volg je gevoel. Met dat motto begonnen wij aan onze tocht in Kos. Zo passeerden we prachtige oude gebouwen, verlaten stranden, leuke cocktailbarretjes, immens grote zoutmeren en hielden we halt in een visrestaurant waar we een lekkere visschotel gepresenteerd kregen.
Wie ’s avonds graag een stapje in de wereld wil zetten, kan dat. Je kan naar het historische stadscentrum (let op: je moet ’s avonds nog wel terug naar je hotel… 😉 of je vraagt aan locals waar de leukste beachparty’s zijn.
Kos is een prachtige stad die je zeker moet ontdekken. Blijf zeker niet in je hotel of in het stadscentrum ronddwalen, maar huur een scooter en durf die extra kilometers maken. Mocht je genoeg hebben van Griekenland kan je de veerboot (30′) nemen naar Bodrum. Je krijgt er zeker geen spijt van.