Sète
In de buurt van Montpellier ligt Séte, een grote stad aan de zee. Op de Mont St-Clair heb je een prachtig uitzicht over de stad. Het uitzichtpunt is ongeveer 170 meter hoog. Het is wel een stevig eind naar boven. Je kan er ook voor kiezen het stuk met de auto te doen.
Vlakbij het uitzichtpunt heb je een kleine parking. Wat is er boven te zien? Een panoramisch uitzicht op het oude centrum, de haven, de oesterbanken,…
Eens boven mag je niet vergeten kort even binnen te kijken in het kleine kerkje, chapelle Notre-Dame-de-la-Salette. Ook het grote kruis maakt de plek wel speciaal.
Het is tevens een ideale picknickplaats aangezien je er makkelijk kan zitten op enkele blokken rondom het uitzichtpunt.
Vervolgens kan je een combinatie maken van strand en stad. Sète heeft een zeer uitgebreid strand, dat ook nog redelijk rustig is in de zomer. Er zijn langs de zeekant ook vele waterkraantjes die wel fijn zijn om je te verfrissen na een dagje in het zand.
Rondom in de stad, maar vooral aangrenzend aan de zee, vind je veel mozaïeken in thema. Ze zijn af en toe een beetje verstopt, maar dat maakt het ook erg fijn erachter te speuren. Allemaal zeebeestjes dus 🙂
Ongetwijfeld kan je je al een paar uur bezig houden met gewoon langs het water te wandelen, zowel aan het strand, maar ook zeker de wandelboulevard langs haven, bootjes en vuurtoren. Je vindt in totaal wel 12 km aan fijn zandstrand.
De boottochten in Sète zijn echt aan te raden! Je kan de kanalen van Sète gaan bezoeken, de kustlijn afvaren of mijn persoonlijke favoriet: je kan de mosselen en oesterbanken gaan bewonderen. Zeer interessant en leerrijk. In Sète is de schelpdierenkwekerij ontstaan omstreeks 1875. Sète behoort tot het gebied van het bassin van Thau.
Tegenwoordig is zowat de helft van de Franse oesterproductie afkomstig uit deze streek.
Sète staat gekend om zijn beroemde watersteekspelen. Aan het water zie je vaak enkele tribunes die naar het water toe gericht zijn. Natuurlijk vroeg ik me af waarom. Tijdens het feest van Saint Louis kan je langs de kade de steekspelen ofwel ‘joutes’ bewonderen.
Het concept is het volgende: met een schild staan twee mannen over elkaar op een bootplatform. Ze proberen de tegenspeler met hun lans in het water te duwen. Het gevecht kent precieze spelregels en wordt zeer serieus genomen wat de regels betreft. Of ook in het algemeen, want de naam van de winnaar wordt al sinds 1666 gegraveerd op een schild dat bewaard wordt in het Paul Valéry museum.
Ik hoorde van een van de mensen op de boottocht een keer dat in de buurt van Sète ook flamingo’s te zien zijn. Er was een heel verhaal waarom zij die plaats opzochten. Helaas heb ik nooit de tijd gehad dit van dichterbij te gaan uitzoeken en natuurlijk ook nooit per toeval eentje tegengekomen. Moest iemand dit ooit zien, ik ben enorm geïnteresseerd!
Sète kan je makkelijk een dag voor uitrekken moest je in de buurt van Montpellier zijn. Montpellier wordt wel eens het mini Parijs genoemd. Ik heb zelf wel eens een trein genomen in Montpellier, maar het bezoeken van die stad ligt te ver van mijn vakantiebestemming.
Ik heb het niet lang geldeen nog eens willen proberen, maar het was die dag veel te warm. Met 40 graden in de stad, heb ik dan maar opnieuw voor Sète gekozen in plaats van Montpellier.
Daarom raad ik ook de combinatie met Pézenas aan. Daar kan ik weinig toeristische info over meegeven want ik merkte net op dat ik er minder foto’s van heb dan ik dacht. Wel dat het echt een super gezellig dorpje is met allemaal kleine gekleurde deurtjes. Veel kleine straatjes met toeristische winkeltjes bv. thee, lokale producten,.. De straatjes zijn zeer smal en fijn.
Je hebt centraal een plein met een tof fonteintje. Tevens wordt Pézenas gekenmerkt door de vele schilderateliers die je er vindt. Het is een niet toeristisch pareltje!
14 reacties