Bitte ein Bit
We gaan met een groepje op weekend naar de Eifel. Omdat we voor 3 personen een E-bike moeten afhalen (5 anderen hebben zelf hun fiets bij) vertrekken we ruim op tijd. Na een mooie autorit zijn we goed op tijd om deze op de afgesproken plaatsen, 2 bij de toeristische dienst en 1 in een fietswinkel, op te halen.
We hebben afgesproken aan het Dorint Hotel in Biersdorf am See (waar we ook gaan overnachten) en iedereen staat al te popelen om aan onze eerste fietstocht van 10 km te beginnen.
Er is namelijk ook een bezoek aan de brouwerij gereserveerd en het is warm weer dus… een drankje zien we zeker zitten. We komen wat vroeger dan gepland aan in Bitburg. Het was veel bergafwaarts al zaten er toch ook al wel een paar hellingen bij. We gaan eerst nog een klein hapje eten.
Het is er druk en het duurt eigenlijk iets te lang voor we ons eten krijgen want ons bezoek begint om 14 uur, dat gaat hier niet lukken. De brouwerij ligt vlakbij dus een goede ziel gaat even vragen of we op een ander tijdstip ons bezoek kunnen doen. Geen enkel probleem, een uurtje later is OK.
Gelukkig, dan kunnen we nog even bijpraten.
In 1817 werd de bierbrouwerij opgericht en de volgende jaren begon de brouwerij te groeien. In 1909 werd de eerste (grote) reclame campagne gestart. Tijdens de Tweede Wereld Oorlog wordt in 1944 de stad Bitburg en de brouwerij zwaar getroffen door bombardementen van de geallieerden. De bierbrouwerij wordt vrijwel geheel verwoest.
Na de oorlog in 1949 is de brouwerij weer volop in bedrijf . In 1951 wordt de bekende slogan “Bitte ein Bit” geïntroduceerd. De toenmalige eigenaar schrijft deze slogan. Zijn handschrift wordt tot nu toe nog steeds gebruikt voor de slogan.
Het bezoek is wel leerrijk maar jammer genoeg is de brouwerij niet meer in werking (ze is verhuisd naar net buiten de stad omdat ze niet meer konden uitbreiden op dit adres). We krijgen alles te zien via filmpjes en dat is wel wat jammer.
Na de rondleiding krijgen we nog 2 consumpties om het bekende bier te proeven. Er zijn ook nog 3 extra consumpties inbegrepen om op andere adresjes een biertje te gaan drinken. Dat is met deze temperaturen heel goed meegenomen. Leuk om te weten : als we in ons hotel onze reservatie laten zien krijgen we het geld terugbetaald !
Onze terugtocht richting hotel is wat vermoeiender, bergaf is nu natuurlijk bergop, en iedereen is blij met een doucheke voor we plaats kunnen nemen voor een lekker, en zeer uitgebreid buffet met de nodige drank. Nog even een kleine avondwandeling en een slaapmutsje en de dag zit er weeral op.
Na een goede nachtrust, en een lekker en uitgebreid ontbijtbuffet gaan we richting Irrel. Een niet te zware fietstocht. Het is weeral prachtig weer en de sfeer is opperbest. Helling op (even wachten op elkaar), helling af. Een babbeltje hier, een babbeltje daar.
Onderweg komen we een mooi kasteeltje tegen, we stoppen om eens rond te kijken en zien dat dit ook een restaurant is. Als we nu eens reserveren voor vanavond ? Strak plan ! We fietsen tussen de maisvelden afgeboord met mooie zonnebloemen, en langs het water.
Door de dorpjes (waar we jammer genoeg geen café open vinden om even te stoppen) en langs een oude spoorwegbedding zien we ook 2 buizerds heel dichtbij. We zetten onze tocht verder langs graanvelden en gaan ‘s middags even een “kleinigheidje” eten in een Italiaans restaurantje waar genoeg plaats is op het terras.
Dat kleinigheidje is meer dan groot genoeg om onze honger te stillen. Weer terug naar het hotel is de tocht toch weer wat zwaarder. Er zitten serieuze hellingen bij maar iedereen geraakt moe terug aan het hotel waar we ons klaarmaken om dan toch maar met de auto naar het gereserveerde restaurant te gaan.
En of het daar lekker is !!! De omgeving is super, heel lieve mensen, lekker eten en we worden zowaar bejubeld omdat we vandaag 60 km gefietst hebben.
Terug naar het hotel gaan we nog even langs de bar omdat we ons welkomstdrankje nog vergeten te nuttigen zijn. Dat kan er nog wel bij voor we slapen gaan.
Na het ontbijtbuffet moeten de gehuurde fietsen terug weggebracht worden. 2 goede zielen offeren zich daarvoor op en de rest gaat nog even een wandeling rond het meer doen van ongeveer 5 km.
Wat is het ook hier weer mooi en rustig. De wandeling is goed aangegeven en de paden zijn mooi onderhouden. Het is lekker fris onder de bomen en onderweg zien we ook een aalscholver die van de zon aan het genieten is.
Na onze wandeling gaan we met zijn allen nog even onze dorst lessen en dan is het voor de meesten tijd om huiswaarts te gaan.
Wij hebben echter gezien dat het op de terugweg waarschijnlijk file zal zijn, dus rijden we even langs Echternach. We stoppen daar om nog even onze benen te strekken en bezoeken de kerk waar ook het museum in ondergebracht is van de bekende processie van Echternach.
Wel de moeite om eens binnen te gaan. Op een pleintje stoppen we ook nog op een terrasje om een koffietje met gebak te nuttigen om zo een supertof en gezellig weekend op gepaste wijze af te sluiten.
Hey Brigitte, dat kasteeltje ziet er heel idyllisch uit, dat adresje mag je me zeker eens bezorgen. Jammer dat de brouwerij niet meer in werking is. Wij bezochten onlangs in Enschede de brouwerij van Grolsch en de bedrijvigheid en het geklingel van de flesjes geeft toch iets extra.
Hey Manja Het adres van dit restaurant is Herrmann’s – Bitburger StraBe 30 in Rittersdorf. Is absoluut een aanrader als je daar in de buurt bent Vraag gerust bij goed weer een tafeltje aan het water